Hodinky Rolex

Hodinky značky Rolex sú pre mnohých ľudí symbolom luxusu ale odborníci radia medzi tri najluxusnejšie hodinárske značky iné firmy - Piaget, Vacheron a Patek. Avšak títo traja výrobcovia hodiniek nie sú tak známi.

V roku 1881 sa vo švajčiarskom mestečku Kulmbach narodil Hans Wilsdorf. V roku 1905 zakladá Hans Wilsdorf so svojím švagrom firmu Wilsdorf & Davis so sídlom v Londýne, táto spoločnosť importovala na britský trh švajčiarske hodinky. Už v roku 1908 sa firma Wilsdorf & Davis stala najväčším predajcom hodiniek v Spojenom kráľovstve. V ten istý rok si Hans Wilsdorf registruje obchodnú značku Rolex, toto slovo pochádza z francúzskeho horologerie exquise (). V roku 1912 sa firma presťahovala z Londýna do Ženevy, kde sídli dodnes.

Spoločnosť Rolex vo svojej histórii vynašla niekoľko vylepšení, ktoré svetové hodinárstvo posunuli o kus ďalej. Napríklad v roku 1926 boli predstavené prvé vodotesné hodinky Oyester. V roku 1931 vynašla firma Rolex tzv. Perpetual rotor, tento mechanizmus slúži na naťahovanie hodiniek samotným pohybom ruky pri chôdzi. Model Oyster Perpetual Date predstavoval prvé hodinky s dátumom na ciferníku. Ďalej môžme spomenúť model Oyster Perpetual GMT-Master, čo bol prvý model hodiniek, ktorý dokázal zobraziť čas v dvoch časových pásmach.


Hodinky Rolex