Pánske hodinky

Dnešný svet si takmer nikto nedokáže predstaviť bez hodiniek. Hodinky nie sú len doménou žien ale môžu slúžiť aj ako módny doplnok. Muži používajú hodinky a domnievam sa, že ich nosili podstatne skôr ako ženy. Veď už v minulých storočiach nosili páni hodiny na retiazkach, ktoré boli prichytitené na veste. Tieto pánske hodinky neslúžili len na sledovanie času, ale podľa materiálu z ktorého boli vyrobené ukazovali aký bohatý je ich nositeľ. V súčasnosti sa na trhu dajú zakúpiť vreckové pánske hodiny. Tieto pánske hodinky však majú viac menej prestížny charakter. Cena týchto vreckových hodiniek sa pohybuje v radoch stovák eur. Záleží na dizajne a ďalších faktoroch. Tieto hodinky môžu byť mechanické alebo elektronické.

Pánske hodinky majú veľa funkcií. Môžu byť vodotesné, majú alarm, dátum, stopky. Keďže veľká časť obyvateľstva veľa cestuje môžu mať hodinky aj časové pásma. Naša moderná doba a súčasný trh ponúka aj hodinky, ktoré sú riadené rádiom.

Hodinky môžeme rozdeliť do troch skupín. Prvé sú spoločenské, ďalej pracovné av neposlednom rade športové. Športové hodinky majú viac funkcií, záleží na tom akému športu sa venujeme. Tieto hodinky môžu byť nárazuvzdorné, vodotesné, môžu mať hĺbkomer a výškomer. Iné hodinky môžu mať barometer, krokomer alebo merač pulzu.

Súčasní výrobcovia pánskych hodiniek sa snažia vyjsť svojim zákazníkom v ústrety nielen v tvare pánskych hodiniek, ale sú aj rôznej podoby ciferníkov. Ciferník môže byť napríklad v farbe bielej, modrej, viacfarebný, zlatý, strieborný alebo maskáčový. Druh ciferníku môže byť analógový, binárny, prípadne majú 2 alebo 3 terčíky. Tvar pánskych hodiniek môže byť štvorcový, obdĺžnikový, okrúhly a pod.

V prípade, že muži sú alergickí na nejaký kov, z ktorého sú pánske hodiny vyrobené, tak si možu zakúpiť pánske antialergické hodinky.


Pánske hodinky